Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas Nikson » 10 Aug 2018, 11:52

NFSTimukas kirjutas:Raix näppis seda hundikutsu juhtimisel näiteks juba harjudates kui ma oma liveryt veel tegin, küpsetasid kurja plaani. See pidurite keelt on küps is juba enne GT6 aega, lihtsalt nüüd saab sõiduajal lihtsamalt sellega tegeleda, kes iganes soovib. GT6 ajal sai isegi piduritega mässatud kuna tuning prohibited ei mõju tasakaalu muutustele.
Ning keegi pole keelanud sinulgi seda teha. Kui kontrollida ei saa, pole mõtet ka keelata. Ei pea end kurjaks sellest väga ajama. Pidurdusmaa võit on olematu, võidab stabiilsuses võibolla aga kuidas autopidurdab on kinni igaühe sõidustiilis, ise eelistan kergemat ülejuhitavust kurviks mis samas võib olenevalt kondinsioonist maksta mulle rehvid.

Siin tekibki usalduse küsimus, kui kontrollida ei saa. Kasutatakse ära kohe. Ma ei tea mida sina sel ajal tegid, kui me üldse neljapäevaste sõitudega alustasime. Võibolla olid mähkmed veel, aga mõtle oligi selles, et viimasel hetkel valitakse auto, ostetaks ja tullakse sellega rajale sõitma. Midagi muutmata, et kõigil ongi sama masin. Tullakse toime kuidas tullakse. Mina olen siiamaani nii käitunud. Mis siis, et pole ka mul keelatud, nagu sa ütled.

NFSTimukas kirjutas:Ma üldsegi ei vaevu ega tahagi oma korraldatud sarjades seadistamist ära keelata. Las need kes tahavad mängu taga vaeva rohkem näha, nautigu oma nähtud vaeva tulemust. Avatud kõigile kes iganes tahavad ja need kes seadistamise vastu, saavad rajale samuti sama moodi kui seadistatud masinad. Lihtsalt mitte viitsijad või virisejad peavad leppima sellega, mis antud on ja lootma parimat või halvemal juhul virisema auro üle.
Nagu internetist poleks võimalik leida seadet autole, mõne napi minuti vaev.

Loomulikult võid oma sarjades teha mida tahad. Reeglid on kirjas ja osavõtt igaühel vabatahtlik. Mina pole varema ja vaevalt, et ka tulevikus viitsinud sellega tegeleda. Igaühe vaba valik. Tean, et on inimese kellele meeldib seda väga teha ja las teevad. Pole isu siia mängu nii palju aega panna. Praegu suvel põhimõtteliselt neljapäeval ainult käima pannud.
Ja ega arvan, et internetist leitud seade ka igaühele pruugi sobida tegelikult.

NFSTimukas kirjutas:Meil niigi "kontenti vaene" GT mäng kätes mõnegi arvates, ja ikka piirame endit ka selles. :s Olgu seadistamine keelatud neljapäevastes sõitudes, autod pigem võrdsed aga ei näe põhjust, miks sa Nikson nii suurt kisa selle pidurite tasakaalu ja kütuse reziimidega tahad teha. Kütuse mahakeeramine tavaautodel niigi täiesti kasutu, töötab ainult võidusõidu masinate.

Kisa teen sellepärast, et mul on teemas punaselt kirjas, et seadistamine ja tuunimine keelatud, siis nii võiks ka olla. Et olekski kõigil võrdsed tingimused. Kui sa väidad, et kütuse mahakeeramine midagi ei anna, siis miks sa seda teed?
Vanasti olid peamiselt kõik sarjad ilma seadistamata, aga osavõtjaid jagus. Pole see lubamise/keelamise taga kinni. Ise eelisatan ilma seadistamise lubamiseta, kuna tõesti ei viitsi sellega pusida. Lihtsalt ei viitsi.

ChLoNiCaL-EST kirjutas:Tunnistan ilma valehäbita, et seadistan sõidu ajal brake balancet ja teatud autodel kasutan tractioni kah aga nagu tulemustest näha siis see ei anna erilist eelist. :P
Ärge nüüd ikka nii lolliks kah minge oma reeglitega. Kõike, mida ei saa mängu seadetest ära keelata on seega lubatud. Suulised kokkulepped ja siin kellegi eeldused ei maksa/loe midagi.

Tractionit saab keelata vist isegi seadetes. Vanasti oligi ka see mul keelatud tegelikult. Ka suusõnalised lepped võiks ikka lugeda midagi. Ega see tuuningu keeldki kõike lukusta, nagu kord selgus, kui Indrek võimsama masinaga rajal oli. Siis hakkasid küll mõned kisama, ka Timukas, aga siis ei öelnud keegi, et las olla kui lubatud. Kuigi ilmselgelt oli see Indrekul kogemata. Minul sellist asja ei juhtu, kuna autosid üles ei tuuni. Järelikult, kes tuunivad, peaks neljapäeval poest uue auto ostma, et sama asja ei juhtuks.
Pilt
Nikson
Teadlane
Teadlane
 
Postitusi: 5086
Liitunud: 25 Jaan 2012, 21:08
Asukoht: Valga/Vantaa



Litsents: S

 Nikson

Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas powwa25 » 10 Aug 2018, 11:57

Nagu aru saan, siis eile sai ikka seadistada?
Mina ostsin auto ja tulin kohe rajale.

Sõidu ajal proovisin ainult TCS ja pidureid seadistada.
Üldse majandasin eile manuaal kastiga. :D

Ja märkasin veel, et kummi puru tuleb rajale? :D
Sellest ka need välja sõidud, kui mustale osale satud. :D
Pilt
powwa25
Administraator
 
Postitusi: 2091
Liitunud: 25 Jaan 2012, 22:12



Litsents: S

 powwa25

Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas Nikson » 10 Aug 2018, 12:00

powwa25 kirjutas:Nagu aru saan, siis eile sai ikka seadistada?
Mina ostsin auto ja tulin kohe rajale.

Sõidu ajal proovisin ainult TCS ja pidureid seadistada.
Üldse majandasin eile manuaal kastiga. :D

Ja märkasin veel, et kummi puru tuleb rajale? :D
Sellest ka need välja sõidud, kui mustale osale satud. :D

No mingeid seadeid saab sõidu ajal muuta, mida lukustada ei saa. Just need piduri tasakaalud ja kütte segud. Ka TC muidugi. Kuigi see TC peal on, siis pigem kurvides aeglane väljumistel.
Pilt
Nikson
Teadlane
Teadlane
 
Postitusi: 5086
Liitunud: 25 Jaan 2012, 21:08
Asukoht: Valga/Vantaa



Litsents: S

 Nikson

Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas StenNansten » 10 Aug 2018, 12:39

Kütteseguga pole ma neljapäeva sõidus ammu midagi mänginud, sõidame peamiselt tavaautodega ja selle keeramine rohkem kahjulik kui kasuks nkn. See töötab põhiliselt ainult võidusõidukatega positiivset efekti soovides.

Kuigi kipun nüüd teoriseerima, kas pidurite tasajaalu muutmine ka reaalselt midagi tavaautodelmuudab või on see lihtsalt enesetunde ja moraali parandamine endal, et nagu tunneb, et pidurid taga paremad nüüd. GT6 aegu saika pidureid muuta samamoodi aga sel polnud mingit efekti enne kui Racing pidurid peale kruttisid.

Ja ma sain mähkmetest välja juba 3 aastaselt, GT5 ajal mängisin ma NFS mänge arvutil.

Indrek tol korral nägi lihtsalt reeglites auku ja seetõttu väidangi, et mida mängusiseselt lobbys keelata ei saa, eriti veel kui kontrollida ei saa nagu pidurite tasakaalu, las see olla ilma kisata võimalusena. Kui tead, et pidurite tasakaalu muutes sõidab auto paremini, osaleja hoiab end vait, naudib sõitu rohkem ja vb parem tulemuski ja keegi ei märgi seda võtet kuskil välja kuna keegi ei tea. Ja siis nö kannatavad need, kes korraldaja keelamist täheldanud on. Siin ka see küsimus, kui paljud meist üldse veel foorumist algse info saavad ja seda punast teksti näevad.

Ja ei pea uut autod neljapäevaks ostma :/ Võtad lihtsalt puhta tuuningu lehekülje seadistamise menüüst, neid saab GT Spordis lausa 8 luua. Ja polemul vaja olnud autod pikka aega nüüd osta kui mul see olemas juba garaasis :)

Ja eilsed põllukündmisedolid kergelt aidatud :-D
Oma sõiduvigadest olipaarjuhust, kust sai murult rada laiemaks tehtud liiga suure kurvikiiruse tõttu.
StenNansten
Teadlane
Teadlane
 
Postitusi: 5812
Liitunud: 12 Jaan 2014, 15:38




 StenNansten

Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas Nikson » 10 Aug 2018, 12:46

Need panevadki teisi nö kannatama, kes seda "auku" ära kasutavad. Niiet tuleks omal peeglisse vaadata. Mina ootan teistelt mingit ausust ja lugupidamist. Nii lihtne see ongi. :)
Pilt
Nikson
Teadlane
Teadlane
 
Postitusi: 5086
Liitunud: 25 Jaan 2012, 21:08
Asukoht: Valga/Vantaa



Litsents: S

 Nikson

Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas ChLoNiCaL-EST » 10 Aug 2018, 14:58

Nikson kirjutas:Need panevadki teisi nö kannatama, kes seda "auku" ära kasutavad. Niiet tuleks omal peeglisse vaadata. Mina ootan teistelt mingit ausust ja lugupidamist. Nii lihtne see ongi. :)

Ole nüüd. Ega see mingi mõisa peale sõitmine ole. Nagunii on välja kujunenud tasemevahed sõitjate suhtes. Minusugune amatöör ei hakka kunagi esikolmikuga esikoha eest võitlema. Ja isegi kui kõik abid peal on ei saa ma teile vastu. Milleks juuksekarva lõhki ajada mingi jonniga? Lihtsam oleks sul silm kinni pigistada ja vsjo. Või siis muuda esimeses postituses see reegel ära ja las olla need asjad lubatud. Kes tahab see kasutab ilma süütundeta ja ongi probleem lahendatud. Nagunii see mäng ei ole oma füüsika poolest eriti reaalne, et seda nii tõsiselt võtma peaks.
ChLoNiCaL-EST
 





Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas StenNansten » 10 Aug 2018, 15:38

Peale seda kõike oli huvitav vaadata oma auto seadet võistlusest ehk pidurite tasakaal oli 0 :-D
Peaks olema teada nagu, et harjutus sessioonis rajal seadistamine ei salvestu sõitu ning mul niikuinii võisteledes oli ainult radar all nurgas. Et jah :cool:
StenNansten
Teadlane
Teadlane
 
Postitusi: 5812
Liitunud: 12 Jaan 2014, 15:38




 StenNansten

Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas pets2 » 10 Aug 2018, 16:15

marxparx kirjutas:Tervist.

Igati tore on lugeda, et huvilised tuliselt arutlevad olukordade üle. See näitab, et sõidud lähevad korda ja rahvas on hingega asja juures. :)

Üldiselt mis ma öelda tahan on see, et võidusõidus on takistamine keelatud! Võibolla mõeldi siin oma positsiooni kaitsmist aga takistamine ehk n.ö blocking on rangelt keelatud.

Ehk et kui sa näed või tead et tagant tuleb keegi suurema hooga, on ta siis paremini kurvist välja saanud, endal tekkis sõiduviga või hakkab tagumine tuulest mööda sõitma siis.nö ette keeramine on taunitav- see on takistamine.

Positsiooni kaitsmine aga näeb ette et mõtled olukorrale varem, valid ja võtad sõidurea vastast takistamata vastavalt kurvi iseärasusele vmt. Samuti kui kõrvuti kurvi minnakse tuleks ka vastasele ruumi anda.. n.ö klapid peas sõitmine tekitab kindlasti keerulisi olukordi.

Üldiselt on sellel teemal vaieldud kõvasti ja eks igaühel ole ka oma nägemus oli ta siis nüüd takistamine või kaitsmine.. üldiselt kehtib reegel austa kaassõitjat ja ära tekita ohtlike olukordi. Vahest ikka juhtub aga see käib võistlusspordi juurde.

Keda huvitab antud teema toksige googlesse „blocking vs defending your position” ja materjali kui palju.

Olge kiired ja rajal näeb! ;)


Tore kui uus Timukas kasvab :)
Kasutaja avatar
pets2
Kasparov raisk...
 
Postitusi: 1256
Liitunud: 27 Mär 2012, 13:10
Asukoht: Tallinn-Ardu




 PeeterBatRacer

Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas pets2 » 10 Aug 2018, 16:33

:good:
ChLoNiCaL-EST kirjutas:
Nikson kirjutas:Need panevadki teisi nö kannatama, kes seda "auku" ära kasutavad. Niiet tuleks omal peeglisse vaadata. Mina ootan teistelt mingit ausust ja lugupidamist. Nii lihtne see ongi. :)

Ole nüüd. Ega see mingi mõisa peale sõitmine ole. Nagunii on välja kujunenud tasemevahed sõitjate suhtes. Minusugune amatöör ei hakka kunagi esikolmikuga esikoha eest võitlema. Ja isegi kui kõik abid peal on ei saa ma teile vastu. Milleks juuksekarva lõhki ajada mingi jonniga? Lihtsam oleks sul silm kinni pigistada ja vsjo. Või siis muuda esimeses postituses see reegel ära ja las olla need asjad lubatud. Kes tahab see kasutab ilma süütundeta ja ongi probleem lahendatud. Nagunii see mäng ei ole oma füüsika poolest eriti reaalne, et seda nii tõsiselt võtma peaks.
Kasutaja avatar
pets2
Kasparov raisk...
 
Postitusi: 1256
Liitunud: 27 Mär 2012, 13:10
Asukoht: Tallinn-Ardu




 PeeterBatRacer

Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas Nikson » 10 Aug 2018, 17:34

ChLoNiCaL-EST kirjutas:
Nikson kirjutas:Need panevadki teisi nö kannatama, kes seda "auku" ära kasutavad. Niiet tuleks omal peeglisse vaadata. Mina ootan teistelt mingit ausust ja lugupidamist. Nii lihtne see ongi. :)

Ole nüüd. Ega see mingi mõisa peale sõitmine ole. Nagunii on välja kujunenud tasemevahed sõitjate suhtes. Minusugune amatöör ei hakka kunagi esikolmikuga esikoha eest võitlema. Ja isegi kui kõik abid peal on ei saa ma teile vastu. Milleks juuksekarva lõhki ajada mingi jonniga? Lihtsam oleks sul silm kinni pigistada ja vsjo. Või siis muuda esimeses postituses see reegel ära ja las olla need asjad lubatud. Kes tahab see kasutab ilma süütundeta ja ongi probleem lahendatud. Nagunii see mäng ei ole oma füüsika poolest eriti reaalne, et seda nii tõsiselt võtma peaks.

No seda enam kui mõisa peale sõitmine pole, miks siis üritatakse midagi seadistada? Miks ma peaks mingit reeglit muutma, mis on kaua aega olnud juba. Kas on raske lihtsat reeglit jälgida, et stock autoga sõita. Niigi reegleid muid siin pole ja mingite kolksude eest ju ei karistata. Ja nii mõnigi abi tegelikult pärsib kiirust. Ära pane neid peale. :D
Juuksekarva lõhki ei aja ja ei jonni. Lihtsalt juhin tähelepanu. On ka boostiga sõidetud ja grupi sõitu harrastatud siin. Siis ei jää eriti keegi pikalt maha. :)
Muide kunagi üritati ka sellist sõidupäeva käivitada, kus oli kõik lubatud. Millegipärast vajus see ära ja jäigi ainult neljapäevane kus stock autodega sõideti.

Noh, vähemalt foorumis jälle elevust.

Kuradi petturid ma ütlen.
Pilt
Nikson
Teadlane
Teadlane
 
Postitusi: 5086
Liitunud: 25 Jaan 2012, 21:08
Asukoht: Valga/Vantaa



Litsents: S

 Nikson

Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas ChLoNiCaL-EST » 10 Aug 2018, 17:37

Nikson kirjutas:Kuradi petturid ma ütlen.

Jah kari kuradi cheatereid koos. :-D
ChLoNiCaL-EST
 





Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas Nikson » 10 Aug 2018, 18:28

ChLoNiCaL-EST kirjutas:
Nikson kirjutas:Kuradi petturid ma ütlen.

Jah kari kuradi cheatereid koos. :-D

Just. Üritatakse eelistusi saada. :D

Tuleb nende neljapäevastega ära lõpetada.
Pilt
Nikson
Teadlane
Teadlane
 
Postitusi: 5086
Liitunud: 25 Jaan 2012, 21:08
Asukoht: Valga/Vantaa



Litsents: S

 Nikson

Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas I-N-D-R-E-K » 10 Aug 2018, 21:10

Tere. Olen Niksoniga ühel meelel, kui ei tohi tuunida siis ei tohi. Ei ole ju hiina keeles öeldud, pole raske aru saada. Mis minu juhtumisse puutub, siis.... Mul oli tookord tuunitud kas N400 või N500. Lasin mootori võimsust klassi võrra allapoole kuni punane number muutus valgeks. Arvasin, et on ok. Tegelikult oli mu auto võimsam ja kergem. See oli nö. tahtmatu ja teadmatu tegevus. Pakkusin ka tookord, et saaksin trahvi sekundeid,minuteid. Seda aga vist ei peetud tookord oluliseks. Siitn moraal, et reeglitest tuleks kinni pidada....elementaarne Watson! Parimat.
I-N-D-R-E-K
Guru
Guru
 
Postitusi: 785
Liitunud: 07 Juul 2017, 15:05





Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas Hundikutsu » 11 Aug 2018, 11:04

Lugedes eelnevaid postitusi, jääb peamiselt kõlama mõte, et mida keelata ei saa, on lubatud ja suusõnalised kokkulepped kehtisid viimati GT5 aegadel, kus suudeti üksteisest lugu pidada.

Peale Neljapäeva sõitu mõlkus mõttes, et elustaks pikemate sõitude asja, mida sai aegajalt korraldatud. Sai sõidetud peamiselt suusõnaliste reeglite ja üksteisega arvestamisega ning sai sõidetud küll, aga ilmselt jääb see asi katki, need reeglid enam nagu ei kehti :( . Kui juba Neljapäevaste sõitude aegade algusest paika pandud reeglid on osade osalejate arvates tõlgendatavad, siis ei ole mõtet midagi korraldada, vähemalt mitte nii, nagu seda sai varem tehtud.

Õnneks on Share play, mis ajab ka asja ära :D
Kasutaja avatar
Hundikutsu
Mr.Wet Man
 
Postitusi: 1480
Liitunud: 25 Jaan 2012, 21:55
Asukoht: Türi



Litsents: S

 Hundikutsu

Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas StenNansten » 11 Aug 2018, 14:29

Hundikutsu kirjutas:Lugedes eelnevaid postitusi, jääb peamiselt kõlama mõte, et mida keelata ei saa, on lubatud ja suusõnalised kokkulepped kehtisid viimati GT5 aegadel, kus suudeti üksteisest lugu pidada.

Peale Neljapäeva sõitu mõlkus mõttes, et elustaks pikemate sõitude asja, mida sai aegajalt korraldatud. Sai sõidetud peamiselt suusõnaliste reeglite ja üksteisega arvestamisega ning sai sõidetud küll, aga ilmselt jääb see asi katki, need reeglid enam nagu ei kehti :( . Kui juba Neljapäevaste sõitude aegade algusest paika pandud reeglid on osade osalejate arvates tõlgendatavad, siis ei ole mõtet midagi korraldada, vähemalt mitte nii, nagu seda sai varem tehtud.

Õnneks on Share play, mis ajab ka asja ära :D

Mis võistlustel sul autol number 82 on? :?: :?:
Pole nagu ammu näinud. :-D

Suusõnalise ikkagi saaks kui korraldaja viitsib nii partys kui ka mängusiseses chatis teavitada asjadest. Ma niivisi suva päevadel teinud lobby sõite küllalt, kuigi välismaalastega enamus.
StenNansten
Teadlane
Teadlane
 
Postitusi: 5812
Liitunud: 12 Jaan 2014, 15:38




 StenNansten

Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas Mihkel0987 » 11 Aug 2018, 18:16

tere.
ma olen see kõige suurem cheater ja paharet kõigi jaoks, kes ka korra nüüd suu lahti teeb.

ärge enam nii tehke palun. õppige sõitma stock autoga ka....see üks päev nädalas mingi käulaga ilma seadistamata kannatab ju ära ning iga neljapäev peaks sellest sõidust tundma rõõmu, kuna tuleme taas kokku ja sõidame ja rammime üksteist tund aega.

aitäh kuulamast
Iou!

Pilt
Mihkel0987
Virtuoos
Virtuoos
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 25 Okt 2013, 17:20
Asukoht: Saaremaa, Kadaka all.



Litsents: S

 Mihkel0987

Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas Nikson » 11 Aug 2018, 20:20

Kuradi mihkel, ma ütlen. suuri tähti ei tunne üldse.
Pilt
Nikson
Teadlane
Teadlane
 
Postitusi: 5086
Liitunud: 25 Jaan 2012, 21:08
Asukoht: Valga/Vantaa



Litsents: S

 Nikson

Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas Mihkel0987 » 11 Aug 2018, 21:22

Nikson kirjutas:Kuradi mihkel, ma ütlen. suuri tähti ei tunne üldse.


tähtis oli jutukese sisu.
Iou!

Pilt
Mihkel0987
Virtuoos
Virtuoos
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 25 Okt 2013, 17:20
Asukoht: Saaremaa, Kadaka all.



Litsents: S

 Mihkel0987

Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas Hundikutsu » 11 Aug 2018, 22:44

NFSTimukas kirjutas:
Hundikutsu kirjutas:Mis võistlustel sul autol number 82 on? :?: :?:
Pole nagu ammu näinud. :-D
.

Kõigil võistlustel, kus osalen on numbriks #82, antud juhul käis jutt Share play's nähtud Neljapäevasest sõidust ;) Ilmselt sain läbi lillede sõnumi, et, kui ei osale, siis hoia oma arvamus endale :)
Põhimõtteliselt on sul Timukas õigus, aga natuke kriipis hinge see kokkulepitud reeglite tõlgendamine ja avaldasin oma mõtteid, mis vist ei eelda otsest osalust.

Ei solgi rohkem teemaväliste postitustega seda teemat ja sõna võtan siis, "kui" osalen :)
Kasutaja avatar
Hundikutsu
Mr.Wet Man
 
Postitusi: 1480
Liitunud: 25 Jaan 2012, 21:55
Asukoht: Türi



Litsents: S

 Hundikutsu

Re: Neljapäevased sõidud vol. GT Sport

PostitusPostitas StenNansten » 12 Aug 2018, 1:00

Mihkel0987 kirjutas:
Nikson kirjutas:Kuradi mihkel, ma ütlen. suuri tähti ei tunne üldse.


tähtis oli jutukese sisu.

Vähemalt punktid suutis ära lisada, seegi hea
StenNansten
Teadlane
Teadlane
 
Postitusi: 5812
Liitunud: 12 Jaan 2014, 15:38




 StenNansten

EelmineJärgmine

Mine Neljapäevased sõidud vol. GT Sport



Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


GRAN TURISMO - The Real Driving Simulator
cron
GAMEZONE