Foorumi üldreeglid

GT Planet'i ametlikud uudised ja teadaanded

Foorumi üldreeglid

PostitusPostitas GTP » 23 Jaan 2012, 10:54

Gran Turismo Planet foorumi administraatorid ja moderaatorid annavad oma parima, et eemaldada siit ebasobilik materjal. Siiski on võimatu kõiki postitusi läbi vaadata. Seepärast pead Sa nõustuma, et administraatorid ja moderaatorid ei vastuta siinsete postituste sisu eest ja need ei esinda nende huve.

1. Üldised reeglid

1. Keelatud on:
  1. Ropendamine - Ära sõima teisi, keegi pole täiuslik ja foorum ongi selleks, et probleeme lahendada.
  2. Arvutitele kahjulike linkide/failide postitamine - Sealhulgas viirused, masina kokkujooksutajad jne.
  3. Topeltpostitused - Ära postita mitu korda järjest ühte teemasse, vajadusel saad Sa muuta teksti, vajutades MUUDA nuppu. Välja arvatud, kui on tehtud sõidu teema, siis võib peale esimest postitust topeltpostitada(ühe korra).
  4. Mõttetud postitused - Ühesõnalised postitused; "mind see ei huvita" ja "ma ei tea" postitused; täiesti teemast mööda kommentaarid (offtopic); foorumi risustamine spämmiga.
  5. ****, ebaeetilised lingid jms - Igasugused kohatud, kellelegi kahjulikud ja muud kasutajat häirivad lingid on keelatud.
  6. Narkootikumide propageerimine - Narkootikumide kasutamisele õhutavad mõtteavaldused ei ole lubatud. Narkootikumide propageerimise eest kohene ban. Lubatud on ainult mittepropageerivad meediaväljaannete artiklid. Kasutajatel ei ole lubatud arutada narkootikume mitte mingis kontekstis.
  7. Teiste liikmete fleimimine/solvamine/mõnitamine - Ei ole lubatud abi paluvaid liikmeid (ega ka kedagi teist) tema küsimuse, arvamuse, jms. pärast mõnitada. Siia alla käib ka küsimusele vastamine "otsi guuglist" stiilis.
  8. Valede staatuste kasutamine - Ükskõik millisel moel teada anda, nagu sa oleksid foorumi administraator, moderaator, auliige või mõni muu eritiitliga isik, kui sa seda tegelikult ei ole.
  9. Petuskeemid - Omavolilised korjandused, loteriide korraldamine ja teised petmismeetodid.
  10. Mõttetute, infovaesete postitustega vanade teemade üleskiskumine - Üle kahe kuu vanusesse teemasse postitamine kui ei ole edasi anda mingit värsket informatsiooni teemas käsitletud asja kohta.
  11. IGASUGUNE eelnevalt läbirääkimata reklaam (foorumitele, portaalidele, firmadele).
2. Peame kinni Eesti Vabariigi seadustest.

3. Palun väljendada ennast arusaadavas eesti keeles.

4. Alafoorumitel ja teemadel võivad olla veel eraldi reeglid. Ka neid tuleb lugeda ja järgida!

5. Kui tahad kellegagi omavahel vestlust pidada, kasuta PS-i. Isiklikud vaidlused lahendage samuti PS'i teel!

6. Ära kasuta postituste sees pilte mis on suuremad kui 650x650 pikselit, kui on soov näidata pilti, mis on suurem, tee link millele klikkides avaneb see pilt.

7. ÄRA KASUTA FOORUMIS SUURI TÄHTI!

8. Signatuuride ehk allkirjade piirangud:

  a. Signatuuris olevate piltide maksimaalne suurus on 140x550, st piltide maksimaalne kõrgus võib olla 140 pikslit, laius 550 pikslit.

  b. Standardfondiga üle nelja rea kirjutada ei tohi. Vaata näidet:
  Kood: Vali kõik
  Esimene rida (sobib)
  Teine rida (sobib)
  Kolmas rida (sobib)
  Neljas rida (sobib)
  Viies rida (ei sobi)


2. Definitsioonid erinevatele reegleid puudutavatele mõistetele

1. Spämm / offtopic Spämmi ja offtopicu näol on tegemist asjakohatu, mittevajaliku ja teemasse mittepuutuva postituse või kommentaariga, mis ei jaga lugejale uut infot parasjagu käesoleva küsimuse kohta. Spämmi all mõistetakse ühtlasi ka Smailirallisid ja paarisõnalisi kommentaare, mis ei ole konstruktiivsed.

2. Värske info Värske info all mõistetakse uusi teadaandeid, tähelepanekuid ja informatsiooni, mis puudutab otseselt parasjagu käesolevat teemat. Samuti võib värske info olla ka kellegi värske ja uudne vaade küsimusele. "Mulle meeldib!" või "See on nõme" ei kvalifitseeru värske infona, vaid on paarisõnaline kommentaar.

3. Smailiralli Kvalifitseerub Spämmina. Tegemist on smailide konstantse ja järjestikku postitamisega, mis (a) ei jaga uut infot ja (b) võib venitada välja foorumi pinna.

3. Postitamine

1. Iga teema jaoks tuleb leida sobilik alafoorum.

2. Enne teema tegemist tuleks kasutada Otsingut ja vaadata ringi vastavas alafoorumis.

3. Teema pealkiri
...peab kajastama võimalikult täpselt teema sisu, andma sisust lühikese ülevaate.
Ei sobi pealkirjad "appi", "probleem mingi asjaga" jne jne.
Miks? Esiteks, Otsingut kasutavad inimesed leiavad soovitu kiiremini üles. Teiseks, inimesel, kes Sind aidata võiks tekib (suurem) huvi teemat lugeda.

4. Teema sisu
...peab kajastama võimalikult palju infot probleemi ja sellega seonduva kohta. Mida täpsem, seda parem.
Miks? Siis ei pea aitaja hakkama mõistatama, mis värk on või vastavaid asju ise küsima.

4. Muid tähelepanekuid

1. Ärge saatke administratsioonile palveid ennast moderaatoriks teha! Moderaatoriks valitakse kasutaja eeskujuliku käitumise põhjal ning talle saadetakse sellest vastav teade.

2. Kasutajate nimede vahetamist ei toimu.

3. Reeglite rikkujad banitakse ning neil ei ole õigust enam foorumit kasutada.

4. Gran Turismo Planet administratsioonil on alati õigus. Mõttetu vaidlemine reeglite järgimise osas lõpeb kasutaja eemaldamisega foorumist.

5. Vigadest anda teada vastavas teemas.

Need on üldised reeglid, millest kõik Gran Turismo Planet foorumi kasutajad peavad kinni pidama, reeglite eiramine võib kaasa tuua postituste kustutamise või teema sulgemise, halvemal juhul kasutaja eemaldamise foorumist (bännimise).

Loodetavasti möödub sinu foorumis veedetud aeg kasulikult, leiad siit vajalikku infot ning vastused oma küsimustele ning lahendused oma probleemidele. Samuti on sul võimalus jagada oma teadmisi teiste foorumikasutajatega, andes neile asjalikku nõu ning abistades neid probleemide lahendamisel.

Lugupidamisega,
Foorumi administratsioon.
GTP
Administraator
 
Postitusi: 111
Liitunud: 20 Jaan 2012, 14:01

Mine Info / Uudised / ReeglidKes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


GRAN TURISMO - The Real Driving Simulator
GAMEZONE